Menu

Zámek Lednice

Zámek Lednice je nejnavštěvovanější zámek v České republice. Není se čemu divit, zámek Lednice nabízí překrásné procházky v zámeckém parku a navíc navazuje na Lednicko-valtický areál, který opět nabízí pamětihodnosti.

P1020520V zámku Lednice je také skleník s překrásnými rostlinami, minaret nebo draví ptáci. Hledáte-li ubytování v Lednici, budete mile překvapeni, kolik ubytování kraj nabízí. Ubytování ve vinném sklepě, klasické chalupě či ubytování v penzionu. Navštivte Zámek Lednice a zažijte tu pravou atmosféru.

Zámek v Lednici je součástí Lednicko-valtického areálu - přírodně-krajinářského celku o rozloze skoro 300 km2. Především v 18. a 19. století jej ruku v ruce s přírodou budovali Lichtenštejnové. Od roku 1996 je tato "Zahrada Evropy" na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Není divu! Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších saletů: romantická zřícenina Janův hrad; klasicistní myslivna Lovecký zámeček; Apollónův chrám s dórským sloupořadím; Rybniční zámeček, jehož odraz zdobí hladinu Prostředního rybníka; Hraniční zámeček; Belvedér; vyhlídka Kolonáda na Reistně; Rendez-vous též zvaný Dianin chrám; prsaté Tři Grácie; Akvadukt; Obelisk; Vodárna a Minaret. Lichtenštejnové měli o zábavu postaráno. A není divu, že se i dnes najdou tací, kteří oželí letní koupání u moře a vydají se na několikatýdenní dovolenou právě sem.